Kórejský ženšen vo svete

Ilustračné foto
  • Pápež Ján Pavol II si na obyvateľov Kórey spomína ako na tak silných, vytrvalých a húževnatých ľudí ako je nezameniteľná aróma ženšenu.
  • “Kórejský ženšen je vzácny poklad Orientu” hovorieval Ľudovít XIV.
  • Naomi Campbell povedala: Kórejský ženšen je prekrásny. 
  • Ženšen bol široko známy na západe okolo už okolo 16.storočia.

Kórejský ženšen – sila ktorá sa dotkla svetových lídrov. Pápež Ján Pavol II, francúzsky prezident Mitterrand a japonský cisársky pár užívali ženšen na zlepšenie ich zdravia. Svedectvo pána Bae Jang- ila, ktorý slúžil ako kórejský veľvyslanec vo Vatikáne od roku 1999 spomína, že pápež pri prvej návšteve v Južnej Kórei v roku 1984 obdržal červený ženšen ako darček, a hneď si ho získal. Biskup, ktorý slúžil pápežovi taktiež spomínal, že pápež si ženšen veľmi obľúbil. Dokonca aj Vatikánska stráž požiadala kórejské veľvyslanectvo o kórejský ženšen.

Ilustračné foto

V roku 1995 bola francúzskemu prezidentovi Mitterandovi diagnostikovaná rakovina a od tej doby bojoval s touto závažnou chorobou. Lekársky tím mu naznačil len 3 mesiace života. Prezidentský lekár Philip de Qufer počul, že kórejský ženšen je užitočný pri liečbe rakoviny, a údajne tak prezidentovi pravidelne podával červený ženšen. Hoci podľahol rakovine, podarilo sa mu predĺžiť život o viac ako 6 mesiacov.

V decembri 1998 japonský magazín Shincho oznámil, že kráľovská rodina objednala kórejský ženšen – známy ako účinok proti nedostatku spermií. V tej dobe japonský cisár Akihito mal dve kniežatá Naruhito a Fumihito. Starší syn Naruhito ani po šiestich rokoch manželstva nemal deti a Fumihito mal len dve dcéry, čo viedlo japonskú cisársku rodinu k znepokojeniu, že cisár nemusí mať vnuka. Pravidelné odbery kórejského ženšenu zabezpečili, že princezná Masako porodila po 12 rokoch manželstva. Fumihito sa stal taktiež otcom v roku 2006. Kórejský ženšen tak pomohol Japonskej cisárskej rodine udržať rodovú líniu.

Svetová topmodelka Naomi Campbell je taktiež veľkým fanúšikom ženšenu. V roku 2003, keď navštívila Soul a zúčastnila sa módnej prehliadky, reportéri sa neodbytne pýtali na tajomstvo jej krásnej pleti. Bez zaváhania odpovedala: “Ženšen – džús”. Pravidelne totiž pila ženšenový džús, a bez zaváhania to aj verejne potvrdila.

Ilustračné foto