Blog

Pomáha aj proti chudokrvnosti!

Pomáha aj proti chudokrvnosti!

ANÉMIA - chudokrvnosť znižuje kvalitu života mnohým z nás. V klasickom čínskom lekárstve sa ženšen odjakživa užíval v boji proti tejto chorobe. V rámci nedávnej štúdie päťdesiat pacientov s anémiou ktorým nezaberali lieky podstúpilo liečbu ženšenom. Vzrástol u nich počet červených krviniek naviac u nich zmizli ďalšie príznaky ako napríklad nepríjemná únava. Preto, vyskúšajte ho aj Vy, stojí to za to!

Eliminujte stres Pravým ženšenom!

StresStres je bohužiaľ príčinou mnohých vážnych ochorení ako napríklad astma, depresia, rakovina, vysoký tlak či reumatická artritída. Preto sa ho musíme jednoznačne vyvarovať. Spolu so zdravou životosprávou a cvičením je na stres ženšen naozaj skvelý. Príčinou je látka saponín ktorú korene ženšenu obsahujú. Majú schopnosť bezprostredne zapôsobiť hormonálny systém.

Korea "INSAM"

Korea INSAMNaše výrobky sú označené touto značkou, čo to však znamená? Korea “INSAM“ – značka vytvorená Ministerstvom poľnohospodárstva a lesníctva Južnej Kórey na to, aby odlíšilo pravú pôvodnú kvalitu kórejského ženšenu od celosvetovo často zneužívaného názvu “ženšen”. Touto značkou býva označený teda iba pravý korejský ženšen s najvyššou kvalitou. Požiadavky kvality pre túto značku však spĺňa iba pár výrobcov v Južnej Kórei.

Ženšen nad zlato

cisárVedeli ste ženšen mal v niektorých obdobiach cenu väčšiu než zlato? Len cisárska rodina si mohla dovoliť najlepšie koreniny. Viažu sa k nemu teda mnohé povery a rituáli. Takto získal aj povesť afrodiziaka. Mnohí muži teda nosili uviazaný ženšenový koreň okolo krku ako amulet alebo ho cucali tesne pred pohlavným stykom.